+48 694 370 750

Technologie / Renowacja rurociągów metodą bezwykopową

Maszyny MNB mają siłę uciągu do 125 t (w zależności od rodzaju urządzenia), co pozwala na renowację rurociągów o średnicy 100 mm - 600 mm i długości 200 m.

Bezwykopowa renowacja rurociągów może być wykonywana z komory do komory (MNB–20, MNB–50, MNB–125, UNB-40), w przypadku szczególnie ciasnych warunków, ze studni (ST-40) lub szalunku do studni (MNB–50).

Stary rurociąg jest niszczony i wciskany do gruntu.

Materiał, z którego wykonany jest stary rurociąg: stal, żeliwo, żelbeton, ceramika, azbest.

Materiał, z którego wykonany jest nowy rurociąg: PE.

Zalety bezwykopowej renowacji rurociągów:

  • eliminacja ryzyka uszkodzenia instalacji sąsiadujących.
  • prace odbywają się bez utrudnień w ruchu komunikacji miejskiej oraz mieszkańców miasta.
  • zwiększenie przepustowości rurociągu.

TECHNOLOGICZNA KOLEJNOŚĆ RENOWACJI RUROCIĄGU

Podczas prac z komory do komory

Prace przygotowawcze: przygotowanie dwóch komór (startowej i odbiorczej) wzdłuż osi starego rurociągu. Wymiar komory startowej: 3 m х 1 m х głębokość posadowienia istniejącego rurociągu. Wymiar komory odbiorczej zależy od średnicy nowego rurociągu.

Za pomocą urządzenia przeciskowego maszyn MNB lub UNB w istniejący otwór wciskane są żerdzie na całą długość prostego odcinka (do 150–200 m).

Na uprzednio spawaną (metodą zgrzewania elektrycznego oporowego) rurę PE montuje się odpowiedni nóż, który łączy się z żerdziami.

Urządzenie przeciskowe wciąga żerdzie, jednocześnie niszcząc stary rurociąg i wciągając nowe rury PE.

W przypadku, gdy prace wykonywane są ze studni do studni lub z szalunku OR-1,5 do studni, zamiast spawanych rur PE wykorzystywane są rury ze złączem gwintowanym (długość pojedynczych rur 0,7 m).

Jeśli potrzebują Państwo szybkiej odpowiedzi, ale nie chcą Państwo korzystać z kontaktu telefonicznego – zapraszamy do zadania pytania poprzez formularz dostępny na naszej stronie.