+48 694 370 750

Aktualności / Wyniki 2011 roku


Dobiegł końca 2011 rok. Zazwyczaj po zakończeniu roku przyjęto robić podsumowanie działalności przedsiębiorstwa. Nie będziemy zdawać relacji z całej księgowości, jednak przedstawimy kilka liczb i wymienimy osiągnięcia firmy. Tym bardziej, że mamy czym się pochwalić.

Zeszły rok dla firmy Mempex był udany, pomimo tego, że na Białorusi wybuchnął kryzys finansowy i ekonomiczny.

1. Uruchomiliśmy produkcję UNB-20. Po raz pierwszy przedstawiliśmy tę maszynę na targach STT-2011 w Moskwie i od razu na tych targach została zawarta umowa na dostawę UNB-20 do Aczyńska (Rosja). A to oznacza, że nie pomyliliśmy się, podejmując decyzję o stworzeniu małej lekkiej maszyny, która wykonuje "przewierty sterowane". Dwie osoby w ciągu 15 – 30 minut bez użycia jakiegokolwiek sprzętu załadunkowego mogą zmontować urządzenie na miejscu i rozpocząć pracę.

2. W 2011 roku weszliśmy na rynek Polski. Pierwszy zestaw MNB-50 i szalunek ОR-1,5 były dostarczone do Krakowa. A na ostatnich Targach Maszyn i Urządzeń do wodociągów i kanalizacji „Wod - Kan 2011” urządzenia firmy Mempex wzbudziły duże zainteresowanie, zarówno wśród fachowców, jak i potencjalnych klientów.

3. Wzrost eksportu maszyn Mempex w porównaniu z 2010 r. wyniósł 18%.

4. Poszerzyła się geografia eksportu urządzeń. W 2011 r. zwiększyła się liczba miast w których białoruski sprzęt został sprzedany po raz pierwszy (m. Leninsk-Kuzniecki, m. Belowo, m. Szczelkowo, m. Kotlas, m. Lipieck, m. Majkop, m. Homel, m. Kraków, m.Reutów.)

5. Urządzenia firmy Mempex nadal są dostarczane do miast w których firma jest już dobrze znana. W 2011 roku maszyny dostarczono do Moskwy, Nowosybirska, Petersburga, Odessy, Irkutska, Pawłodaru, Orła, Kazania i innych.

6. W 2011 roku firmie Mempex nadano tytuł "Najlepszy Przedsiębiorca Białorusi w dziedzinie budownictwa" (rozporządzenie prezydenta Republiki Białorusi nr 307 z dnia 05 lipca 2011 roku).

Nasze plany na rok 2012:

  • Stworzenie nowego urządzenia. Tradycyjnie, przedstawimy je na targach STT w Moskwie.
  • Poszukiwanie nowych rynków. Już w styczniu maszyna MNB-50 wyrusza do Uzbekistanu.
  • Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego zbudowanego w latach 2010-2011.
Jeśli potrzebują Państwo szybkiej odpowiedzi, ale nie chcą Państwo korzystać z kontaktu telefonicznego – zapraszamy do zadania pytania poprzez formularz dostępny na naszej stronie.