+48 694 370 750

Aktualności / Praca w warunkach ekstrymalnych


Wieczorem tego samego dnia gości zwiedzili Mińsk, gdzie były zrobione następujące zdjęcia:

Taras widokowy w Bibliotece Narodowej w Mińsku
Taras widokowy Katedry Ducha Świętego w Mińsku
Biblioteka Narodowa w Mińsku

1 lutego 2012 roku w Mińsku odbyło się spotkanie przedstawicieli przedsiębiorstw budowlanych trzech państw: firma „Borma” z Pludry (Polska), zarząd organizacji Wodociągów w Kostromie (Federacja Rosyjska) oraz przedstawiciele Wodociągów Mińskich.

Wizyta przedstawicieli firm budowlanych była zaplanowane z wyprzedzeniem. Ale tak się stało, że w Mińsku gości przewitał dwudziestostopniowy mróz. Prezentacja własnych maszyn podczas wykonania prac to powszednia praktyka dla firmy Mempex, gdyż przedsiębiorstwo zajmuje się nie tylko budową urządzeń, ale też świadczy usługi z zakresu wymiany i instalacji rurociągów metodą bezwykopową. Był to jednak pierwszy przypadek w praktyce firmy, kiedy miała zaprezentować urządzenia w tak ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Dla nas jednak nie było to wyzwaniem, gdyż prawie co roku na Białorusi są takie silny mrozy i nie stawią one przeszkody dla wykonania prac. Tak więc przedstawiciele firmy Mempex mieli przyjemność zadziwić gości.

Wielofunkcyjność maszyn firmy „Mempex” była zareprezentowana na dwóch obiektach:

1. Praca na pierwszym obiekcie była wykonywana z wykorzystaniem maszyny do przewiertów sterowanych MNB-50 wraz z samopodnoszącym się szalunkiem OR-1,5. Była to renowacja starego kolektora przy ul. Bieliajewa (zleceniodawca: Wodociągi Mińskie), wymiana starego rurociągu ze zwiększeniem średnicy z 150 mm do 225 mm, z następną wymianą starych studzienek rewizyjnych o średnicy 1000 mm na żelbetonowe o średnicy 1500 mm.

2. Za pomocą drugiej maszyny MNB-50 został wykonywany sterowany przecisk przy ul. Rogaczewska (zleceniodawca: Urząd dzielnicy Pierwomajsk). Wykonany został przecisk o średnicy 160 mm i długości 24 metrów pod jezdnią w celu późniejszego ułożenia kabla elektrycznego.

Goście firmy Mempex na własne oczy przekonali się o możliwościach pracy urządzeń w trudnych warunkach. Umiarkowana cena urządzeń przy jednoczenym zachowaniu wysokiego poziomu jakości, wielofunkcyjności, a przede wszystkim możliwości układania instalacji podziemnych metodą bezwykopową w okresie zimowym miały decydujący wpływ na podpisanie umowy na dostawę białoruskiego sprzętu.

Jeśli potrzebują Państwo szybkiej odpowiedzi, ale nie chcą Państwo korzystać z kontaktu telefonicznego – zapraszamy do zadania pytania poprzez formularz dostępny na naszej stronie.